
Cosplay Sharingan Uchiha Sasuke Red Colored Contact Lenses
| Color |
Red |
| Style | Uchiha Sasuke |
| Type | 0.00/Plano |
| Material | Polyhema |
| Diameter | 14.5mm |
| Water Content | 40% |
| Life Span | Yearly |
| Base Curve | 8.6mm |
| Packageing | 2 Per Pack (Pair) |
| Recommendation | For both dark and light eyes |
| Duration | Lasts for 365 Days Once Opened |
This color contact lens is a cos type and is a full-block type, which can better cover the color of the pupil and restore the image of the character. It is normal that you cannot see or cannot see clearly when you wear it.
Original: $7.99
-70%$7.99
$2.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color |
Red |
| Style | Uchiha Sasuke |
| Type | 0.00/Plano |
| Material | Polyhema |
| Diameter | 14.5mm |
| Water Content | 40% |
| Life Span | Yearly |
| Base Curve | 8.6mm |
| Packageing | 2 Per Pack (Pair) |
| Recommendation | For both dark and light eyes |
| Duration | Lasts for 365 Days Once Opened |
This color contact lens is a cos type and is a full-block type, which can better cover the color of the pupil and restore the image of the character. It is normal that you cannot see or cannot see clearly when you wear it.























