
Cosplay Black Cross Colored Contact Lenses
| Color | BlackCross |
| Style | Special hot sell style |
| Type | 0.00 / Plano |
| Material | Polyhema |
| Diameter | 14.5mm |
| Water Content | 38% |
| Life Span | Yearly |
| Base Curve | 8.6mm |
| Packageing | 2 Per Pack (Pair) |
| Recommendation | For both dark and light eyes |
| Duration | Lasts for 365 Days Once Opened |
|
This color contact lens is a cos type and is a full-block type, which can better cover the color of the pupil and restore the image of the character. It is normal that you cannot see or cannot see clearly when you wear it. The lightweight material composition of regular contact lenses offers an ideal balance between durability and softness. Water content and thin profile ensures comfort and hydration during wear. |
|
Original: $8.99
-70%$8.99
$2.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | BlackCross |
| Style | Special hot sell style |
| Type | 0.00 / Plano |
| Material | Polyhema |
| Diameter | 14.5mm |
| Water Content | 38% |
| Life Span | Yearly |
| Base Curve | 8.6mm |
| Packageing | 2 Per Pack (Pair) |
| Recommendation | For both dark and light eyes |
| Duration | Lasts for 365 Days Once Opened |
|
This color contact lens is a cos type and is a full-block type, which can better cover the color of the pupil and restore the image of the character. It is normal that you cannot see or cannot see clearly when you wear it. The lightweight material composition of regular contact lenses offers an ideal balance between durability and softness. Water content and thin profile ensures comfort and hydration during wear. |
|





















