
Cyrene Blue Colored Contact Lenses
| Color | Blue |
| Style | Cyrene |
| Type | 0.00 / Plano |
| Material | Polyhema |
| Diameter | 14.2mm |
| Water Content | 38% |
| Life Span | Yearly |
| Base Curve | 8.6mm |
| Packageing | 2 Per Pack (Pair) |
| Recommendation | For both dark and light eyes |
| Duration | Lasts for 365 DaysOnce Opened |
Please note this lens comes with a smaller pupil diameter. A slight blocking effect is normal for this style and does not affect daily use.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Blue |
| Style | Cyrene |
| Type | 0.00 / Plano |
| Material | Polyhema |
| Diameter | 14.2mm |
| Water Content | 38% |
| Life Span | Yearly |
| Base Curve | 8.6mm |
| Packageing | 2 Per Pack (Pair) |
| Recommendation | For both dark and light eyes |
| Duration | Lasts for 365 DaysOnce Opened |
Please note this lens comes with a smaller pupil diameter. A slight blocking effect is normal for this style and does not affect daily use.





















